Bileta Avioni (aeroplani) Tirane Athine Greqi – Tirane Rome Itali – Tirane Prishtine etj

Prenotoni tani pa humbur kohe bileta avioni online për në Tiranë – Shqipëri dhe linja të tjera internacionale, fluturoni me çmimet më të mira për Athinë – Greqi, Romë – Itali, Berlin – Gjermani etj.

Në faqen tonë mundësohen ofertat më speciale për biletat e avioneve për të gjitha destinacionet që ju keni deshirë. Ne ju drejtojmë me anë të partnerit tonë Google drejt linjave ajërore : Lufthansa, Malev,Belle Air , Austria Airlines, Olympic Airways, AlItalia, Adria, etj!

Bileta aeroplani (avioni ) për dhe nga Tirana

Për në Tiranë udhëtojnë zakonisht për arsye personale ose profesionale dhe jo për arsye turizmi.
Tirana është kryeqyteti i Shqipërisë dhe fshihen në brëndësi të saj shumë vënde të bukura dhe që duhet patjetër ti zbuloni ato.

Ndërtesat më të rëndësishme të Tiranës shtrihen përgjatë rrugës ( Bulevardi Deshmoret e Kombit ) . Filloni nga Sheshi Skënderbeu dhe eksploroni pamjet e qytetit që shtrihen deri tek Universiteti i Tiranës .Aty ndodhen ndërtesat qeveritare ( bashkia e Tiranës , ministritë ) ,Muzeu Kombëtar dhe në veçanti Xhamia e Et’hem Beut.
Ne Rrugen Myslym Shyri do të gjeni galeri arti dhe Parkun Rinia . Së fundi shikoni tek sheshi i cili është e zbukuruar me një statujë të Nënë Terezës nga Muzeu Arkeologjik dhe Akademia e Arteve .

Informacione për aeroportin e Rinasit (Nënë Tereza)

Aeroporti i Tiranës ( TIA ) ose ndryshe aeroportin e Rinasit, të vetmin aeroport ndërkombëtar në vend ndodhet në fshatin e Rinasit ndodhet rreth 17 km në veriperëndim të qendrës së Tiranës .
Në vitin 2001 aeroporti u riemërua në nder të Nënë Terezës në aeroportin Nene Tereza dhe tani punëson rreth 980 punonjës .
Në vitin 2009 është vlerësuar se 1.394.688 pasagjerë kanë udhëtuar për në Tiranë dhe nga Tirana.
Pasagjerët mund të shkojnë në qendër të qytetit me taksi ( kushton rreth 17 € ) , me veturë ( autostrada Tirane- Durrës ) ose me autobus . Autobusi Rinas Express funskionon 6:00-18:00 çdo 1 orë duke filluar nga aeroporti dhe stacioni i fundit është Muzeu kombëtar në qendër të Tiranës .